Mikroelementai

Cinkas Zn

Suaktyvina hormonus ir enzimus. Naudingas sergant diabetu, stiprina atsparumą. Sužadina vyriškus lytinius organus, gydo prostatos ir kiaušinėlių susirgimus. Skatina smegenų vystymąsi, regeneraciją, žaizdų gijimą, kaulų formavimąsi, reikalingas nagams ir plaukams. Saugo organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir spinduliavimo.
Charakteris
Skatina inteligenciją, spontaniškumą ir intuiciją, padeda nuo išsekimo, silpnumo, nedrąsos, neramybės kojose, koncentracijos trūkumo ir nemigos, ypač kai užmigti trukdo daugybė minčių ir idėjų. Jis susijęs su dideliais pokyčiais, nes griauna senas struktūras, kad būtų pagerintos gyvenimo sąlygos.Pažadina idealizmą, tuo suintensyvindamas visą gyvenimą. Padeda bendrauti.

Chromas Cr

Mažina diabetą pirminėje stadijoje, padėdamas išlaikyti cukraus pusiausvyrą kraujyje, sužadina riebalų medžiagų apykaitą, mažina cholesteriną. Reikalingas galintiems susirgti ateroskleroze, skatina augimo hormonus, ramina uždegimus, ypač kepenų, skrandžio, žarnyno, inkstų, peršalimo ligas. Naudingas širdžiai. Valo organizmą, reguliuoja energijos ir šilumos palaikymą kūne, ramina pasikartojančius skausmus.
Charakteris
Skatina dvasios regeneraciją ir poilsį. Gyvenimui suteikia spalvas. Sužadina norą atskleisti, vystyti savo sugebėjimus ir įgyvendinti svajones. Skatina dvasinio gijimo procesus.

Fosforas P

Būtinas kaulams ir dantims. Kalcis priimamas žarnoje tik per fosforą. Skatina visų ląstelių, audinių ir organų regeneraciją, smegenų funkcijas ir nervų veiklą. Jo junginiai būtini visų ląstelių energetiniai apykaitai. Be jų nėra augimo, šilumos, raumenų jėgos, sąmonės. Naudingas esant akių, ausų nusiskundimas, sutrikus uoslei. Kraujyje fosforo rūgštis išlygina rūgščių ir šarmų disbalansą.
Charakteris
Fosforas praskaidrina nuotaiką, naudingas pervargus, dažnai pykinant, esant irzlumui ir jautrumui svetimoms įtakoms. Fosforas yra Šviesos nešėjas. Jis skatina sąmonėjimo procesą, padeda realizuoti savo gyvenimą dvasine prasme.

Geležis Fe

Skatina hemoglobino ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, sužadina kepenų, kasos, žarnyno, kaulų čiulpų funkciją, stiprina imuninę sistemą.
Charakteris
Geležis pabudina iniciatyvą, valią, norą veikti, kovotojo būdą, teisingumą ir sąžiningumą. Apvalo sąmonę nuo nemalonaus turinio, suteikia budrumo, gilina meditaciją, sužadina norą perdirbti sunkius išgyvenimus ir užbaigti atvirus ciklus.

Kalcis Ca

Skatina medžiagų apykaitą ir energijos gamybą pačioje ląstelėje. Jis susijęs su genetinės informacijos perdavimu. Stiprina kaulus, dantis ir visus audinius, reguliuoja rūgščių ir šarmų apytaką, veikia skysčių išskyrimą, kraujo krešėjimą. Normalizuoja širdies ritmą ir ją stiprina.
Charakteris
Kalcis gerina atmintį, padeda pasirinkti ir atpažinti, stabilizuoti emocijas, ramina ligos ir nelaimės baimes, išsiblaškymą, suteikia pasitikėjimą savimi. Jis reguliuoja asmenybės dvasinį vystymąsi, t.y. skatina, jei tai vyksta per lėtai ir ramiai, jai tai vyksta per greit arba chaotiškai.

Kalis K

Pagerina visų junginių tirpimą kūno skysčiuose, stimuliuoja inkstų funkciją. Ši medžiaga svarbi širdies raumeniui, nervų sistemai, epifizei.
Charakteris
Kalis išlaisvina iš baimių, melancholijos, depresijų, skatina pasitenkinimą savimi, ramybę. Naudingas padidėjus jautrumui, neramybei, atsiradus skausmui. Padeda nesijausti likimo auka arba kitų persekiojamu. Reikalingas manantiems, jog visi jų atžvilgiu nusiteikę priešiškai. Dvasiškai skatina intuiciją, įžvelgiant savo iliuzijas. Dievas ir tikėjimas priimamas širdimi, o ne dogma.

Kobaltas Co

Stimuliuoja raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą kaulų čiulpuose. Pagreitina kraujo ląstelių brendimą ir prailgina jų gyvenimo trukmę. Pagerina geležies priėmimą plonosiose žarnose.
Charakteris
Kobaltas skatina norą keistis ir naujų patyrimų paiešką, sužadina smalsumą ir gyvenimo džiaugsmą, mažina melancholiją ir ilgesį. Dvasine prasme kobaltas padeda suvokti, jog visa Būtis turi Dvasią, o Visata yra visų Dvasiniai Namai.

Litis Li

Ramina nervų jautrumą, virpėjimą, nervinius skausmus, mažina kraujospūdį, cholesteriną. Naudingas sergant inkstų ligomis, reumatu, podagra.
Charakteris
Veikia kaip stiprus antidepresantas, gerina atmintį, skatina pasitikėjimą savimi. Padeda priimti viską kaip yra, nusilenkti, kai reikia, liekant ištikimu savo esmei.

Magnis Mg

Mažina nervų ir raumenų dirglumą, traukulius, atpalaiduoja. Todėl ramina su tuo susijusius skausmus, pvz., galvos (migreninius), skrandžio, žarnyno. Stabdo kraujo krešėjimą ir visus sekrecinius procesus, pagyvina kraujotaką, praplečia širdies vainiko indus, pagerina širdies raumens darbą. Skatina kaulų tvirtumą. Naudojamas nuo audinių ir indų kalkėjimo.
Charakteris
Magnis pritaikomas esant baimėms, hipochondrijai, šizofrenijai, susierzinimui, agresijai. Skatina optimizmą, padeda priimti ir mylėti save kaip ir kitus, juos padrąsinti ir skatinti.

Manganas Mn

Sustiprina kūno atsparumą, aktyvuodamas nukenksminančius nuodingas medžiagas – enzimus, ramina skausmą. Skatina vaisingumą, nes stimuliuoja lytinių hormonų susidarymą. Veikia širdį ir jos veiklą, augimą ir skeleto vystymąsi. Greitina riebalų apykaitą,mažina cukraus kiekį kraujyje.
Charakteris
Skatina širdies jautrumą, pasitikėjimą, gydo sielos ir širdies žaizdas, ramina ginčus, norą keršyti, pyktį . Naudingas vidiniam augimui ir brandai. Padeda rasti kompromisą tarp savo realybės ir išorinio pasaulio. Plečia sąmonę ir išryškina santykių esmę.

Natris Na

Reguliuoja vandens pasisavinimą kūne, sužadina medžiagų apykaitą, kelia kraujospūdį, mažina galvos sukimąsi, suaktyvina inkstų funkciją, atstato rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.
Charakteris
Natris viskam suteikia struktūrą, todėl padeda išlaisvintą energiją panaudoti užsibrėžtiems tikslams pasiekti. Tada vidinės jėgos potencialas nemėtomas, o reikiamai nukreipiamas. Padeda priimti tradicijas ir sėkmingai laikytis savos pozicijos.

Nikelis Ni

Suaktyvina geležies įsisavinimą, sužadina kepenų ir organizmo detoksikacijos funkcijas, mažina periodiškus skausmus, ypač galvos.
Charakteris
Skatina saugumo savyje jausmą, ramindamas baimes, liūdesį, susierzinimą, haliucinacijas. Stiprina regeneraciją, suaktyvina vaizduotę ir išradingumą, padeda išlaikyti jauną dvasią.

Silicis Si

Stiprina odą, plaukus, nagus, sutvirtina raiščius ir kaulus, sužadina kalcio apytaką, stiprina imunines reakcijas kraujyje ir kūno skysčiuose, skatina limfinių mazgų, kasos, plaučių veiklą. Ypač būtinas nuolat persišaldant. Sužadina ląstelių medžiagų apytaką, žaizdų gijimą, neleidžia susidaryti randams, stabdo senėjimo procesus, gerina kraujo indų elastingumą. Naudingas esant uždegiminiams procesams.
Charakteris
Stiprina jutimus. Silicis padeda būti šiltesniu, nepriklausomu nuo išorės įtakų, nebijoti, nepervargti, paleisti įkyrias idėjas ir atsiverti naujiems patyrimams. Visose situacijose jis padeda prisiminti savo dvasią, skatina Visatos dėsningumų priėmimą ir jų taikymą savo gyvenime.

Švinas Pb

Padeda apsinuodijus sunkiaisiais metalais, veikdamas skrandį, žarnyną, kraują ir nervus, sklerozės ir raumenų atrofijos atvejais,susidarant akmenims organizme, ramina stiprius lokalinius skausmus.
Charakteris
Skatina drąsą gyventi, ypač situacijose be išeities, ramina haliucinacijas ir beprotiškas nerealizuojamas idėjas, išlaisvina iš ribojančių įpročių ir dogmų. Dvasiškai suteikia struktūrą gyvenimui, skatina pastovumą, ištikimybę, pareigos jausmą ir padeda valdyti save.

Vanadis V

Kadangi vanadis yra stiprūs nuodai, minerale jis stabdo uždegimus, ypač odos, akių, kvėpavimo takų.
Charakteris
Padeda išreikšti jausmus, išlaisvina iš susikaustymo. Dvasine prasme transformuoja destruktyvias pažiūras į konstruktyvų gyvenimo būdą.

Varis Cu

Skatina geležies pasisavinimą plonojoje žarnoje ir paverčia jį tokia forma, kuri geriausiai tinka kraujui susidaryti. Veikia kaip katalizatorius hemoglobinui. Nuo jo priklauso enzimų, išlaikančiu kraujo indus elastingus, susidarymas. Stimuliuoja moters lyties organų vystymąsi ir ramina menstruacinius nusiskundimus. Skatina ląstelių augimą,kvėpavimą, odos ir plaukų pigmentaciją. Didžiausia jo koncentracija yra kepenyse, smegenyse ir kraujyje. Mažina temperatūrą, ramina uždegimus, traukulius, valo organizmą nuo nuodų.
Charakteris
Sužadina sapnus, vidinius vaizdinius, vysto fantaziją, sukuria neutralią nuotaiką,skatina laisvą jausmų raidą. Padeda džiaugtis jausmais ir seksualumu. Skatina estetiką ir grožio supratimą, vidinę kultūrą, stiprina poreikį tiesai,draugystei ir meilei visiems Dievo kūriniams.

Auksas (Au)

Padeda gyvybingumui ir paskirsto energiją, sužadina kraujotaką, šildo, naudingas lytinių organų ligoms gydyti, skatina bendrą liaukų aktyvumą, reguliuoja nervų pralaidumą.
Charakteris
Reikalingas depresijų metu, bijant mirties, esant polinkiui į savižudybę. Suteikia gyvybingumo, džiaugsmo, sužadina seksualumą, skatina savimonę, pasitikėjimą savimi, išlaisvina nuo destruktyvių įtakų. Dvasine prasme auksas padeda pažadinti vidinę esmę, atlikti didelius darbus, suteikia prasmę savo gyvenimui. Jis skatina didžiadvasiškumą ir kilnumą.

Sidabras (Ag)

Atvėsina, gesina karštį (tinka nepakenčiantiems kaitros), ramina skausmą, sužadina vegetatyvinę nervų sistemą, kūno skysčių aktyvumą, harmonizuoja vidinių organų funkcijas, moterims skatina vaisingumą. Ramina skausmą kairėje galvos pusėje, gerina regėjimą.
Charakteris
Stiprina jausmų raišką, širdingumą, įsijautimą. Padeda vidinio gyvenimo ciklus suderinti su gamtos ciklais, būti dvasiškai lanksčiais, sužadina fantaziją, jautriąją, meditacinės esybės pusę, bendrumo jausmą, poreikį tradicinėms vertybėms.

Informacija iš Audronės Ilgevičienės knygos „Akmenų knyga“

 
 
2015 © Harmonija ir Sveikata
< atgal