Plačiau apie tyrimus iš plauko

Tyrimo iš plauko metu galima sužinoti apie 25 arba 42 ME kiekį organizme. Tam, kad būtų diagnozuota įvairių negalavimų kilmė ir sudaryta tinkamiausia gydymo programa, visiškai pakanka 25 ME kiekio nustatymo. Mums gyvybiškai būtini yra 15 ME. Be šio reikšmingojo penkioliktuko, tiriant dar nustatomas dešimties toksinių ME kiekis. Štai gyvsidabris, švinas, arsenas, kadmis yra toksiniai ME, bet mūsų kūne mažyčiai jų kiekiai cirkuliuoja.
Plauko tyrimai prieš kraujo tyrimus
Labiau paplitęs yra ME kiekio nustatymas iš kraujo. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kraujas rodo 3-8 dienų ME balansą organizme. O plaukas atskleidžia net 8 mėnesių senumo duomenis. Be to, iš kraujo nustatomas tik 5-7 ME kiekis, o tiriant plaukus, kaip minėta, jų skaičius gali siekti 42.
Nieko nuostabaus, kad kartais tyrimų iš kraujo ir iš plauko duomenys nesutampa. Tarkim, iškyla kalio trūkumo kraujyje grėsmė, o dėl to kiltų ir pavojus gyvybei. Tuomet organizmas parūpina kalio iš savo turimų rezervų. Kraujo tyrimas rodys, kad kalio yra užtektinai, gal net per daug. O plauko tyrimas tokiu atveju gali parodyti didžiulį kalio trūkumą, mat bus matyti, jog šio ME atsargų visiškai nėra organizmo „sandėlyje“.
Ko trūksta mūsų vaikams?
Negaliu išskirti kelių mikroelementų, kurių lietuviams trūksta dažniausiai – plaukų tyrimų rezultatai būna labai įvairūs.
Pas mus dažnai kalbama apie jodo trūkumą, tačiau jo stinga tikrai ne kiekvienam. Seniau dažniau pasitaikydavo seleno trūkumas, o dabar dažnas iš mūsų jo turime pakankamai. Dažniau trūksta kalio, mangano, magnio, cinko.
Vaikams neretai trūksta mangano, vario, kalio. Štai vario suaugusiesiems trūksta retai, o ir spaudoje jis minimas nedažnai, tačiau jis mums svarbus. Vario trūkumas gali būti susijęs su nervų sistema – jo stokojantis vaikas dirglus, dažnai blogos nuotaikos. Taip pat jį gali dažniau kamuoti kvėpavimo takų, peršalimo ligos.
Labai svarbus vaikams kalis. Gana žinomas faktas, kad kalis yra reikalingas širdies veiklai. Tačiau taip pat jis svarbus nervų sistemai. Pasitaiko nemažai jautresnių vaikų, kuriems, kaip po tyrimo paaiškėja, trūksta kalio. Be to, kalis padengia visas gleivines, ir tuo jis svarbus kitų maistingų medžiagų įsisavinimui.
Kažko per daug?
Neretai pacientui nustatome ir vieno ar kelių ME perteklių. Vaikams neretai nustatomas švino perviršis. Per daug gyvsidabrio neretai aptinkame pas tuos, kurie mėgsta valgyti sušį – neabejojama, kad šio metalo netrūksta neapdirbtoje žuvyje.
Jeigu yra aptinkamas toksinių metalų perteklius, būtina sudaryti detoksikuojančią programą. Skiriama detoksikuojančių preparatų, kurie padės išvalyti organizmą. Be to, jeigu organizme aptinkamas toksinių metalų perteklius, turime pagalvoti, ar gyvenime nėra per didelės psichinės įtampos ir išgyvenimų. Dėl streso sutrinka kepenų, kitų organizmo sistemų veikla, dėl ko nereikalingos medžiagos ir nepasišalina natūraliai.
Mikroelementai ir jausmai
Norėtųsi pabrėžti, kad žmogaus sveikatą 60-70 proc. nulemia jo gyvenimo būdas. Dažnai galvojame, kad mikroelementų gauname tik su maistu, iš aplinkos. Tačiau biocheminiams procesams įtakos turi ir mūsų mintys, jausmai. Visi neigiami jausmai iki 3-5 kartų sustiprina ME sunaudojimą, dėl to nervingiems, piktiems žmonėms žymiai greičiau pasireiškia jų stygius.
Vaikams dažnai atsiliepia įtempta situacija šeimoje. Jeigu mažasis nuolat serga, kalti gali būti nuolat besibarantys tėvai ar tarp suaugusiųjų tvyranti įtampa. O gal tarpusavio santykiai neblogi, bet mama yra labai nerimastinga, nervinga, kupina baimių. Kartais suaugusieji  liguistai bijo bet kokios vaiko ligos. Tačiau juk peršalimo ligos neišvengiamos ir jos padeda mankštinti imunitetą.
Dėl panašių neigiamų dalykų namuose vaikas gali blogai įsisavinti reikiamus ME, taip pat blogai išsiskirti toksines medžiagas. O pradėjus vartoti reikiamus ME ir pašalinus nereikalingųjų perteklių, gali pagerėti ne tik fizinė sveikata, bet ir išsispręsti su dirglumu, dėmesio koncentracija, gebėjimu adaptuotis naujoje situacijoje susijusios bėdos.
Siekiame pusiausvyros
Iš plauko tyrimų nustatę, kokių ME organizme per mažai ar per daug, sudarome jų subalansavimo programą. Kaip jau minėta, svarbu pagalvoti, ar sveikatos nenuodija pyktis, nerimas, įtampa. Poliklinikoje gydytojai to neklausia, tačiau svarbu pašalinti dvasines ligų priežastis.
Mikroelementų įsisavinimas pagerėja, lankantis baseine, pirtyje. Labai naudingi fiziniai pratimai, buvimas gamtoje. Veiksmingai padeda kvėpavimo pratimai. Tam, kad mikroelementai būtų gerai įsisavinami, svarbu ir tai, jog žarnyne pakaktų gerųjų bakterijų.
Žinoma, skiriame ir pirktinių preparatų. Pasitelkiami tik pavieniai ME (ne jų kompleksai). Dalį reikalingų ME gauname iš A. Skalnio laboratorijos, kai kuriuos galima įsigyti ir mūsų vaistinėse. Tai mėnesiui gali kainuoti 30-40 Lt. Paties tyrimo kaina kartu su konsultacija – apie 200 Lt.
Ko dar negirdėjome apie mikroelementus:
  • ME turi savotišką hierarchiją. Vieni turi didesnę masę, kiti – mažesnę. Todėl sunkesnis ME gali užimti lengvesnio vietą. Į tai svarbu atsižvelgti, skiriant ME pacientui.
  • Pas mus sureikšminama kalcio nauda kaulų stiprumui ir osteoporozės profilaktikai. Moksliniais tyrimai patvirtinta,  kad kalcis pagal reikšmę kaulų struktūrai užima tik penktą vietą. Kaulų formavimosi procese, kaip ir namo statybose, yra du pagrindiniai komponentai – plytos ir cementas. Plytos yra kalcis, taip pat magnis ir fosforas. Tačiau plytos nesilaiko name be cemento. O tas cementas – cinkas, manganas, geležis, silicis. Ir juos iš organizmo gali išstumti būtent kalcis, kuris yra sunkus mikroelementas.
  • Dauguma esame girdėję, kad mums labai svarbus selenas, kad tai – stiprus antioksidantas (o antioksidantai veikia prieš senėjimą, onkologinius procesus organizme, jie reikalingi imuninei sistemai ir kt.). Verta neužmiršti, kad šio ME mums reikalinga itin maža dozė. Be to, yra dar vienas galingas antioksidantas, apie kurį kalbama daug mažiau. Tai – manganas. Jis ypač svarbus, žmogui stengiantis įveikti stresą.
  • Cinko trūkumas gali nulemti, kad žmogus judrus, nenustygstantis vietoje, imasi tai vieno darbo, tai kito. Tačiau negalima vienareikšmiškai sakyti, kad jeigu žmogus imasi daug darbų ir jų neatlieka iki galo, jam trūksta cinko. Tik gavus ME tyrimo rezultatus, galima daryti tikslias išvadas.
< atgal